Montované domy – to je záruka rýchlej a ekologickej výstavby

Prečo sa rozhodnúť pre montované domy?

Prečo sa rozhodnúť pre montované domy? Veď kto by nechcel bývať v novom rýchlo, pohodlne, zdravo, ekologicky a najmä bez zbytočnej straty času?

Montované domy

Na montované domy sme odborníci a nezaskočí nás žiadne – ani atypické riešenie na mieru.

Hlavnou výhodou montovaných domov je, že v nich môžete začať bývať takmer okamžite. V závislosti od náročnosti projektu a jeho veľkosti je možné montovaný dom zhotoviť už v priebehu pár týždňov. Na pohodlné bývanie tak nemusíte dlho čakať.

Oproti klasickým murovaným domom, ktorých výstavba vyžaduje podstatne dlhší čas – od prípravy pozemku, cez vykopanie základov a položenia základovej dosky až po samotnú výstavbu a správne odvetrávanie múrov či sanáciu, sú montované domy zhotovené podstatne rýchlejšie. Nasťahovať sa do kompletne nového bývanie môžete vo veľmi krátkom čase. Montované domy sú tak vhodné či už v nich plánujete plnohodnotne bývať alebo ich využívať ako prázdninové domy.

Montované domy sú rovnako vhodné pre páry, menšie rodiny alebo aj rodiny s deťmi či viacgeneračné rodiny. Ich dizajn je vždy možné prispôsobiť vašim požiadavkám. Podľa vašich preferencií sa môžete rozhodnúť pre jednoposchodový menší montovaný dom alebo pre dvojposchodový väčší montovaný dom. Zároveň, montované domy môžete umiestniť na väčšie aj na menšie pozemky. S ich návrhom vám radi poradíme.

Montovaný dom

Montované domy ako fenomény dneška

Montované domy možno charakterizovať ako stavby, ktoré vznikajú montážou hotových dielcov. Vďaka moderným technológiám a postupom sme schopní stavať montované domy, ktoré sa vyznačujú nielen mimoriadnou kvalitou, ale aj vynikajúcimi tepelno a zvukovo izolačnými vlastnosťami.

Tým výrazne ušetríte na spotrebe energií na vykurovanie či klimatizáciu. Nemožno zabudnúť ani na suchý proces výstavby a jej neuveriteľnú rýchlosť realizácie.

Počas chladných mesiacov montované domy ľahšie udržia teplo v interiéroch a nevpustia chlad z vonku.

Naopak, počas leta lepšie udržia chlad vo vnútri montovaného domu a nevpustia nadbytočne teplo do interiéru.

Montované domy tiež disponujú zvukovo izolačnými vlastnosťami. Steny montovaného domu zabránia prepusteniu nadmernej hlučnosti z okolia domu. Aj pokiaľ sa váš montovaný dom bude nachádzať v blízkosti hlavnej cesty či železničného priecestia, pred nadmerným hlukom budete lepšie chránení. Na popularite neustále naberajú drevené montované domy a ich aspekt ekologickosti.

Montované domy sú podobne ako drevostavby ekologickým riešením bývania, ktoré poskytuje dokonalý komfort bývania a zároveň nepoškodzuje životné prostredie. Pri výstavbe a realizácii montovaných domov vzniká podstatne menej odpadu či prašnosti než pri výstavbe klasických domov. V dome, ktorý je ekologický sa tak býva omnoho príjemnejšie.

praktický montovaný dom

V montovaných domoch je radosť bývať

Ako vlastne montovaný dom vzniká? Zjednodušené vysvetlenie znie, že hotové panely sa špeciálnym spôsobom ukotvia na pripravenú základovú dosku. Nasleduje umiestnenie prvkov ako strecha, okná a dvere, zateplenie a fasáda. Montované domy od Montistavu predstavujú moderné a funkčné riešenie vášho bývania.

Radi pre vás na mieru prispôsobíme dizajn montovaného domu, jeho farebné prevedenie a zohľadníme preferencie na okná, dvere či ďalšie doplnky a funkčné časti vášho budúceho bývania.

Je zrejmé, že pri montovaných domoch sa prakticky nemusíte s ničím trápiť.

Stačia konzultácie, počas ktorých si vypočujeme vaše predstavy a nápady a navrhneme najlepšie možné riešenie na mieru.

Naše drevené montované domy majú vynikajúcu povrchovú úpravu stien, čím poskytujú jedinečnú vnútornú mikroklímu, ku ktorej prispieva aj prírodný materiál. Naše montované domy (či už bungalovy alebo poschodové) sú charakteristické vynikajúcou stabilitou a stavebno-technickými vlastnosťami, ako aj nízkou energetickou náročnosťou a zdravotnou nezávadnosťou materiálov, ktoré nepodporujú vznik plesní, húb a iných mikroorganizmov. Garantujeme presné a detailne montovanie, za ktorého kvalitu ručia naši vyškolení pracovníci.

Ako klasické murované, tak aj montované domy spĺňajú platné protipožiarne predpisy. Nehovoriac o ich úžasnej odolnosti a dlhej životnosti. Pridajte sa k našim spokojným klientom a bývajte v novom komfortnom montovanom dome už za niekoľko týždňov, a to bez zbytočnej straty času. Stavte na pohodlie, eleganciu a luxus, ktoré rokmi nestratia na svojej hodnote. Doprajte si zdravé ekologické bývanie. Riešením sú montované domy čiže domy na kľúč alebo aj nízkoenergetické domy od Montistavu.