Výhody drevostavieb

Zaručujeme Vám individuálny prístup pri projekcií, financovaní a rozsahu dodávky.

Pozveme Vás na naše rozostavané alebo hotové rodinné domy.

Dom na kľúč

Štúdiu domu Vám spracujeme podľa priania a vašich potrieb.

Každý dom od nás je originál bez príplatkov za atypické riešenie. Na základe štúdie vám vyhotovíme nezáväznú presnú kalkuláciu. Projekt na stavebné povolenie je na váš individuálny projekt súčasťou dodávky.

Ponuku rodinných domov sme pripravili pre vás z toho najtradičnejšieho materiálu ako je drevo. Tento stavebný materiál v kombinácií z veľkoplošnými materiálmi novej generácie vytvára ekologické a zdravé bývanie. Túto sendvičovú konštrukciu štandardne realizujeme v difúzne otvorenej konštrukcií.

Základná ponuka rodinných domou je vytvorené pre vašu inšpiráciu od menších po viacgeneračné.

Sú vytvorené od tradičnej architektúry po moderné riešenie. S ohľadom na potreby modernej rodiny.

Náklady na vykurovanie drevostavieb riešených sendvičovou konštrukciou z dostatočnou hrúbkou tepelnej izolácie sú podľa skúseností výrazne nižšie ako u murovaných domov.

Nižšia akumulačná schopnosť drevostavieb a využitie pružného vykurovacieho systému spôsobí pri vysokom tepelnom odpore konštrukcie výrazné úspory energií na vykurovanie stavby.

Moderné , správne navrhnuté a zrealizované konštrukcie na základe dreva majú radu ekonomických a ekologických predností tak pri stavbe ako pri dlhodobom využívaní stavby spokojnými zákazníkmi.

difúzne otvorená konštrukcia

Výhody difúzne otvorenej konštrukcie:

Tento typ konštrukcie udržiava vlhkosť v obytnom priestore a z objektu sa odvádza vetraním, digestorom či kozubom. Vďaka tomu zostáva konštrukcia drevostavby bez vlhkosti.

  • Konštrukcia dýcha, prepúšťa vzdušnú vlhkosť na molekulovej úrovni.
  • Lepšia zvuková izolácia.
  • Príjemná klíma vo vnútri nepodporuje vznik plesní, húb a mikroorganizmov.
  • Stabilná stena odolná voči mechanickému zaťaženiu.
  • Fázový posun 11 až 18 hodín.