logo montistav

Spoločnosť MONTISTAV, s.r.o. bola založená v roku 2013. Ide o stabilnú firmu v oblasti stavebníctva.
Zakladetelia spoločnosti využívajú svoje dlhoročné skúsenosti nadobudnuté na základe predchádzajúcej spolupráce s inými firmami zaoberajúcimi sa realizáciou drevostavieb.
Spoločnosť sa zaoberá montážami rôznych druhov. MONTISTAV, s.r.o. sa zamierava predovšetkým na realizáciu drevostavieb. Zaoberá sa, ale aj inými činnosťami, akými sú realizácia základových dosiek, spevnených plôch, pokládka strešnej krytiny a ďalšie iné stavebné práce. Spoločnosť MONTISTAV, s.r.o. realizuje stavebné práce po celom Slovensku.

Zaujala Vás naša spoločnosť?
Neváhajte nás kontaktovať, či už telefonicky, e-mailom alebo si dohodnite osobné stretnutie. Radi Vám zodpovieme na všetky Vaše otázky.

Našim cieľom je zabezpečiť kvalitné, ekologické a úsporné bývanie pre našich zákazníkov. Zakladáme na ľudských hodnotách, našou prioritou je spokojný zákazník. Navrhneme Vám dom presne podľa Vašich predstáv!

Steny domov sú zložené z niekoľkých materiálov tak, aby zabezpečili ako vynikajúce tepelno – technické parametre v dome, tak zdravé a príjemné vnútorné prostredie pre jeho obyvateľov. Základným konštrukčným prvkom je drevo, ktoré je jediným skutočne obnoviteľným stavebným materiálom. Základom stavby sú veľkoplošné komponenty, steny, ktoré sa vyrábajú v halách, v prostredí, ktoré nie je zaťažené vplyvom počasia a ktoré by mohlo negatívne ovplyvniť kvalitu drevostavby. Pri stavbe domov využíva MONTISTAV, s.r.o. aj iné ekologické materiály a kvalitné technológie, ktoré zabezpečujú nielen ekologické, ale aj úsporné bývanie.

Pri stavbe domov využívame difúzne otvorenú alebo difúzne uzavretú konštrukciu, zákazník má teda možnosť výberu. Difúzne otvorená konštrukcia drevostavby zabezpečuje dlhú životnosť stavieb s nadštandardnými parametrami stien a zdravej vnútornej klímy. Drevostavba s takouto konštrukciou sa vyznačuje výbornými akumulačnými schopnosťami, nízkymi tepelnými stratami a až 80 % úsporou nákladov na vykurovanie. Difúzne uzavretá konštrukcia drevostavby a jej funkčnosť je závislá od použitých materiálov. Tento typ konštrukcie udržiava vlhkosť v obytnom priestore a z objektu sa odvádza vetraním, digestorom či kozubom. Vďaka tomu zostáva konštrukcia drevostavby bez vlhkosti.

Ponúkame na výber z dvoch typových rodinných domov – bungalov a poschodový dom, o ktorých bližšie informácie aj cenovú ponuku nájdete v sekcii typové domy. Keďže ku každému zákazníkovi pristupujeme individuálne, navrhneme Vám dom presne podľa Vašich predstáv a možností. Upravíme Vám niektorý z našich typových domov, navrhneme individuálny projekt, prípadne prepracujeme Váš projekt na náš stavebný systém. 

  • Rýchlosť a kvalita výstavby
  • Vynikajúce tepelné, izolačné a zvukové vlastnosti
  • Garantovaná cena dodávky diela
  • Každý zákazník riešený individuálne
  • Kompletný servis z využitím dlhoročných skúseností
  • Možnosť výberu varianty vlastného rozsahu dodávky
  • Záruka na konštrukcie 30 rokov

Zaručujeme Vám individuálny prístup pri projekcií, financovaní a rozsahu dodávky. Pozveme Vás na naše rozostavané alebo hotové rodinné domy.

Štúdiu domu Vám spracujeme podľa priania a vašich potrieb. Každý dom od nás je originál bez príplatkov za atypické riešenie. Na základe štúdie vám vyhotovíme nezáväznú presnú kalkuláciu. Projekt na stavebné povolenie je na váš individuálny projekt súčasťou dodávky.

Ponuku rodinných domov sme pripravili pre vás z toho najtradičnejšieho materiálu ako je drevo. Tento stavebný materiál v kombinácií z veľkoplošnými materiálmi novej generácie vytvára ekologické a zdravé bývanie. Túto sendvičovú konštrukciu štandardne realizujeme v difúzne otvorenej konštrukcií.

Základná ponuka rodinných domou je vytvorené pre vašu inšpiráciu od menších po viacgeneračné. Sú vytvorené od tradičnej architektúry po moderné riešenie. S ohľadom na potreby modernej rodiny.

Náklady na vykurovanie drevostavieb riešených sendvičovou konštrukciou z dostatočnou hrúbkou tepelnej izolácie sú podľa skúseností výrazne nižšie ako u murovaných domov.

Nižšia akumulačná schopnosť drevostavieb a využitie pružného vykurovacieho systému spôsobí pri vysokom tepelnom odpore konštrukcie výrazné úspory energií na vykurovanie stavby.

Moderné , správne navrhnuté a zrealizované konštrukcie na základe dreva majú radu ekonomických a ekologických predností tak pri stavbe ako pri dlhodobom využívaní stavby spokojnými zákazníkmi.

 

Výhody difúzne otvorenej konštrukcie:
– Konštrukcia dýcha, prepúšťa vzdušnú vlhkosť na molekulovej úrovni.
– Lepšia zvuková izolácia.
– Príjemná klíma vo vnútri nepodporuje vznik plesní , húb a mikroorganizmov.
– Stabilná stena odolná voči mechanickému zaťaženiu.
– Fázový posun 11 až 18 hodín.